Yaşam

“24 Yıl Dersi” Deprem Belgeseli Yayınlandı

Bilimsel konularda yaptığı yayınlarla öne çıkan Evrim Ağacı lise öğrencilerinden oluşuyor. Evrim Ağacı Öğrenci KulübüYouTube’da yeni bir belgesel kanalı açtı. rıhtımKendi adını taşıyan kanaldan ilk görüntü Türkiye’yi derinden sarstı. 6 Şubat depremlerini anlatan bir belgeseldi.

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen deprem felaketi, aylar geçmesine rağmen etkilerini sürdürüyor. Depremzedeler hala birçok sorunla uğraşırken, Evrim Ağacı’nın genç üyeleri bu felaketin unutulmaması için 1999 Gölcük depreminden beklenen İstanbul depremine kadar olan süreci aktarıyor.

“Kaybettiklerimizin anısına”

Depremin üzerinden geçen üç ay içinde Celal Şengör, Fatih Altaylı, Nasuh MahrukiVe Mehmet Akif Ersoy gibi isimlerle röportaj yapan Evrim Ağacı Öğrenci Kulübü ve Lise Gönüllüleri Platformu yetkilileri, ilk belgesellerini yeni açtıkları Youtube kanalı “pont”ta yayınladı. 6 Mayıs’ta

6 Şubat depreminin hafızalara kazınması ve çıkarılan derslerin vurgulanması gerektiğinin vurgulandığı belgesel, ortalama yaş 19 dört öğrenci tarafından tamamlanmıştır. görüntü, ” Türkiye’nin 24 yıllık tekrarlanan “kader”inin ve “dönüm noktalarından” çıkarılan derslerin bir özeti. Kaybettiklerimizin anısına. Unutmamak, unutulmamak adına.”Açıklama ile paylaşıldı.

pont. Kanalın “24 yıllık ders” belgeselini izlemek için;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu