Haber

AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu: Filistin’deki olaylar Türkiye’nin Güçlenmesi İçin Fırsattır

AK Parti Kümelenme Başkan Yardımcısı Bahadır Yenişehirlioğlu, bugün Filistin’de yaşananların, daha güçlü bir Türkiye inşa edilmesinin gerekliliğini açıkça ortaya koyduğunu belirtti.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlediği “Türkiye Yüzyılı” konferansına katılan Yenişehirlioğlu, Türkiye Yüzyılının inşasında gençlerin rolüne dikkat çekti.

Yenişehirlioğlu, Kurtuluş Savaşı’nda ülkenin bağımsızlığı ve geleceği için cepheye koşan gençlerin, aynı duyarlılığı 97 yıl sonra 15 Temmuz 2016’da gösterdiğine dikkat çekerek, sokaklara çıkan gençlerin, aynı milli bilinç darbecilerin namlularına karşı göğüslerini korudu.

Gençlerin tarihten aldıkları inanç ve ilhamla Türkiye’nin medeniyet yürüyüşünü çok daha ileriye taşıyacaklarını belirten Yenişehirlioğlu, şöyle konuştu:

“Türkiye, genç ve dinamik insan kaynağı ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşmayı hedefleyen hükümetiyle dünyada büyük bir güç olma yolunda kararlılıkla çalışmaya devam etmektedir. Yeter ki kendimize güvenelim ve kendi sistemlerimizi kuralım. Bugün gelişmiş Dünyada söz sahibi olan ve dünya siyasetine yön veren gelişmiş ülkelerin “En önemli özelliği nitelikli insan gücüne sahip olmalarıdır. Bilgi çağının en büyük sermayesi eğitimli insanın niteliğidir. Bu nedenle düşünmek, okumak, dünyanın ve ülkenin sorunlarına duyarlı olmak, üretken olmak bizim için son derece değerli. Eğer daha nice yüzyılları kutlamak istiyorsak bu doğrultuda hareket etmemiz gerekiyor.”

Cumhuriyetin 100’üncü yılında Türkiye’yi kutsal yürüyüşünden alıkoyacak hiçbir güç ve kirli senaryoya izin vermeyeceklerini anlatan Yenişehirlioğlu, Cumhuriyetin muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarılması çabasının kesintiye uğramaması gerektiğine dikkat çekti.

Yenişehirlioğlu şunları söyledi:

“Türkiye Yüzyılı vizyonuyla, geçtiğimiz yüzyılın muhasebesini, 20 yıllık kalkınma hamlelerini ve gelecek 100 yılın perspektifini ortaya koymakla yükümlüyüz. Bu anlayışımızdır, yıl 2023, 100’üncü yıl.” Türkiye Cumhuriyeti’nin, Türkiye Yüzyılının inşasında yeni bir kilometre taşı olarak kabul edilmiştir. Türkiye Yüzyılı, Güç Yüzyılıdır. Yerel ve ulusal kalkınma stratejileri doğrultusunda attığımız her adım ve başarı, gücümüze güç katmaktadır. Uyumlu bir yönetim ve daha da geliştirebileceğimiz altyapılarla, ülkemizin küresel düzeydeki yükselişini siyasi ve ekonomik bir güç olarak sürdürebiliriz.

Bu çabayı sadece kendimiz için değil, kalbi bize yönelen herkes için göstermeliyiz. Bu bakımdan hep birlikte büyük bir sorumluluk altındayız. Bugün mazlum topraklarda, Filistin’de küçük çocuklar kanlar içinde, ölen annelerinin yanında nefes almak zorunda kalıyorlar, sığınacak yer bulamıyorlar, binlerce bomba altında yaşam mücadelesi veriyorlar, acılarını yüreğimizde hissediyoruz, acılarını yüreğimizde hissediyoruz. Yeniden bir ve bütün olmamız gerektiğini ve “Daha güçlü bir Türkiye inşa etmemiz gerektiğini çok net ortaya koyuyor.”

Yenişehirlioğlu, konuşmasının ardından öğrencilere kitaplarını imzaladı.

Konferansa Manisa Valisi Enver Ünlü, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rana Kibar ile protokol üyeleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

demirkoyajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu