Haber

AK Partili Hamza Dağ, İYİ Parti binasını vuran failin yakalanmasının ardından Akşener’e sert çıkıştı: Coşkusu mahsulünde kaldı.

İyi parti İktidar ile muhalefet arasındaki gerilim, İstanbul İl Başkanlığı’na isabet eden 2 kurşunla daha da arttı. İYİ Parti başta olmak üzere muhalefet partileri hükümeti suçlarken, saldırgan yakalanmış ve olayın İYİ Parti ile ilgisi olmadığı açıklanmıştı.

İSTANBUL POLİSİNDEN AÇIKLAMA

İstanbul Polisi’nden yapılan açıklamada, “Saha çalışmasında, bölgedeki bir inşaatta yaşanan hırsızlık girişimine karşılık inşaat bekçisinin hırsızları kaçırmak için ateş açması nedeniyle olayın meydana geldiği belirlendi. Çünkü hırsızlar kaçtı.” İYİ Parti İl Binası istikametinde binaya rastgele mermilerin atıldığı belirtilirken, “Kişi olayda kullanılan ruhsatlı silahla yakalanmıştır” denildi.

“AKŞENER’İN SİYASİ ÇIKARI BAŞARISIZ OLDU”

Açıklamanın ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, olayla ilgili sosyal medyadan bir paylaşım yaptı. Akşener’in suçlamalarına sert tepki gösteren Dağ, “Soruları henüz yanıtlanmayan bir olayla ilgili olarak hükümeti, devlet kurumlarını ve Cumhurbaşkanımızı zan altında bırakma çabasıyla hareket eden Meral Akşener, siyasete bulaşmanın içindeydi. “Yaptıkları olayın faili yakalanmış, hırsızlığa karşı ateş açan inşaat bekçisi olduğu ortaya çıkmıştır. Utanmayacağınızı veya özür dilemeyeceğinizi biliyoruz. İyi ki milletimiz doğruyu görüyor.” ifadelerini kullandı.

niksarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu