Haber

Akbelen’den ‘Manidar’ Kareleri: Jandarmanın Gölge Bulma Çabası

Muğla’nın Akbelen Ormanı’ndaki kömür madeni için başlatılan ağaç kesiminde ‘gerekli işlemlerin’ tamamlandığı açıklandı. Birçok ağacın kesildiği ormandan yansıyan bir manzara, doğanın insanoğlu için önemini bir kez daha gözler önüne serdi.

Limak Holding ve IC Holding’in ortak kuruluşu olan YK Enerji’nin Akbelen Ormanı’nda bulunan kömür madenine karşı 2019 yılından bu yana köylüler mücadele ediyor.

Yargılama süreci devam ederken, 24 Temmuz sabahı bölgeye jandarma ekipleri sevk edilerek ağaç kesimine başlandı.

Bölgede hareket başlatan İkizköy isyancıları jandarma tarafından biber gazı ve coplarla saldırıya uğradı ve gözaltına alındı.

30 Temmuz’un prestijiyle Valilik, ‘kömür madeni için başlatılan ağaç kesimde gerekli işlemlerin tamamlandığını’ kaydetti.

Kesimler tamamlanmış olmasına rağmen şu anda bölgedeki ağaçların tomurcukları toplanmıyor. Ağaçların kesilmesinin ardından sıcaklığın yüksek olduğu bölgede görev yapan jandarma ekiplerinin çabası oldukça anlamlı.

Askerlerin ağaçların olmadığı alanlarda yüksek sıcaklıklardan korunmak için kalkanlarıyla gölge oluşturma çabası sosyal medyaya böyle yansıdı ⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

haberbaliseyh.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu