Haber

Akhisar’da 1/5000 Ölçekli Revizyon Nazım İmar Planı Çalışmaları Devam Ediyor

Akhisar Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçe merkezinin tamamını kapsayan alanda hazırlanan 1/5000 Ölçekli Revizyon Nazım İmar Planı çalışmaları devam ediyor. Hazırlanan plan 10 Ekim 2023 tarihinde Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclis İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na devredildi.

İlgili komisyona havale edilen 1/5000 Ölçekli Revizyon Nazım İmar Planı, vatandaşların yaşadığı mahallelerin geleceğini etkileyecek önemli bir belge olarak dikkat çekiyor. Plan, gerekli değerlendirme ve incelemeler sonucunda onaylanarak Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde askıya alınacak.

“AKHİSAR BELEDİYESİ’NDEN VATANDAŞLARA ÇAĞRI”

AkhisarBelediye tarafından 1/5000 Ölçekli Revizyon Nazım İmar Planı çalışmasına ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Akhisar ilçe merkezinin tamamını kapsayan alanda hazırlanan 1/5000 Ölçekli Revizyon Nazım Planı 10.10.2023 tarihli Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na devredildi. 500 Ölçekli Revizyon Nazım İmar Planı gerekli inceleme ve değerlendirme sürecine tabidir. “Tamamlandığında onaylandıktan sonra Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde askıya çıkacak. Bu bağlamda vatandaşlarımızdan, sahip oldukları gayrimenkullerle ilgili herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına, ara verildiğinde bilgi almalarını ve süreci takip etmelerini önemle rica ediyoruz.”

Kaynak: ANKA / Emlak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu