Haber

Akşener’e büyük tepki: Tonlarca rezene çayı içse de sindiremiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sosyal medya hesabı “Giderayak seni çok gergin gördüm Recep bey. Akşamları papatya çayı iç iyi gelir.”diyerek çıkış yapan Akşener’e AK Parti’den yanıt geldi.

Ömer Çelik’in açıklamalarından satır başları:

“GÜZEL VE ​​MUHTEŞEM”

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, dünkü küme toplantımızda iş ve hizmet bazında üst düzey bir seçim yarışı temennisinde bulundu.

Ancak FINE Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’in Cumhurbaşkanımıza yönelik açıklamaları yakışıksız ve niteliksiz bir kampanya yürüteceklerinin beyanı oldu.

Sayın Akşener yaptığı paylaşımda gerginlikten bahsediyor ve Cumhurbaşkanımıza karşı yakışıksız bir üslup kullanıyor. Kullanılan bu ahlaksız dili ve tavrı kınıyor, kendilerine iade ediyoruz.

“TONLARCA REZENE ÇAYI İÇEREK BİLE HAZIRLANMAK MÜMKÜN DEĞİL”

Bu saldırgan tavrın nedenini biliyoruz. Kendi adaylarını açıkladıkları için PKK’nın defalarca açık takviye ilan ettiği bir yapının bir parçası olarak yollarına devam etmek zorunda kaldıklarını görüyoruz. Elbette bunu tonlarca “rezene çayı” içerek bile sindirmek mümkün değil…

Siyasi gerginliğin nerede olduğunu tespit etmek isteyen varsa, Sayın Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adayı ilan edildiğinde yanındaki genel liderlerden hangisinin gerilim oburluğuyla yarıştığına baksın…

Böylece kimlerin papatya çayını günlük doz olarak içmesi gerektiğini 7 kişilik masada belirleyebilirler.

“AKŞENER’İN TEK SORUNU PKK’NIN KENDİLERİNE VERDİĞİ DESTEK”

Nerede “Hakarete uğradım” diyerek masadan kalkıp sonra tekrar o masaya oturmak zorunda kalmaksa, siyasi gerilim var…

Nerde “kumar masası ile noter masası arasında kaldık” denilip zorunlu dönüş yaşandıysa, gerilimin adresi orası!

Aslında Sayın Akşener’in şu an ilgilenmesi gereken tek konu, PKK’nın neden tekrar tekrar açıklamalarla cumhurbaşkanı adaylarına takviye verdiğidir. Aslında PKK’nın kendi adaylarına takviye kuvvet vermek için hareketlerini yumuşatma kararı tüm gündemini meşgul etmelidir.

saimbeylihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu