Haber

CHP Milletvekillerinin Arama Kurtarma ve Yardım Çalışmalarındaki Yetersizlik Nedeniyle Yetkililere Suç Duyurusu

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere ve CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, deprem sonrası arama kurtarma faaliyetlerinde ve yardım faaliyetlerinde yetersiz oldukları gerekçesiyle kamu kurum ve kuruluşları ve yetkilileri hakkında hata beyanında bulundu.

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere ve CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, depremzedelere arama kurtarma ve yardım çalışmalarının yapılmamasından sorumlu yetkililer hakkında Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı. Tutdere ve Alban, adliye çıkışında ifade verdi.

Kurtarma çalışmalarından hükümetin habersiz olduğunu vurgulayan Alban, “Bakanlıklar bilmiyor, Adıyaman’lı kimse bilmiyor. Burada 3-4 gün sonra gelen ve altında insanlar öldükten sonra haberdar olan bakanlıklar ve kamu kurumlarıyla karşı karşıyayız. “Adıyaman halkı adına, Türk milleti adına, tüm kamu kurum ve kuruluşları ve ilgili bakanlıkların tüm yetkilileri adına Adıyaman parlamentosu adına bir hata yaptık” dedi.

Tutdere, “Deprem sonrası Adıyaman’ı unutan, Adıyamanlının enkaz altında donarak Adıyaman’da hayatını kaybetmesine neden olan Ulaştırma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve tüm kurumlar hakkında suç duyurusunda bulunduk” dedi.

kose-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu