Haber

Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Belgin İba ve İYİ Partili Sedefçi Seçim Çalışmalarına Devam Ediyor

Cumhur İttifakı Belediye Başkanı Adayı Belgin İba, seçim çalışmaları kapsamında saha ziyaretlerine devam ediyor.

AK Parti Edirne İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre İba, Edirne Güvercin Sevenler ve Yetiştiricileri Derneği’ni ziyaret etti.

Talepleri dinleyen İba, projelerini anlattı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İba, vatandaşların hobilerini sürdürebilmeleri için ellerinden gelen tüm imkanları sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

Edirne halkının talep ve sorunlarını çözmek için yola çıktıklarını belirten İba, “Bizim için vatandaşlarımızın beklentileri her şeyin üzerindedir. İnşallah daha iyi bir Edirne için birlikte çıktığımız bu yolda zafere ulaşacağız. Vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda projelerimizi hazırlamaya devam ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

İYİ Partili Sedefçi çalışmalarına devam ediyor

İYİ Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Hamdi Sedefçi seçim kampanyasını sürdürüyor.

Sedefçi, Saraçlar Caddesi’ndeki esnafı ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.

Seçimlerde kendine destek arayan Sedefçi, 14 Şubat Sevgililer Günü için hazırladığı, üzerinde “En büyük aşkımız Atatürk” yazan takvimi hediye etti.

Sedefçi, gazetecilere Sevgililer Günü vesilesiyle tüm vatandaşların sevgi, barış ve kardeşlik içinde olmasını diledi.

Bu günün anısına “En büyük aşkımız Atatürk’tür” sözlerinin yer aldığı bir takvim hazırladığını belirten Sedefçi, “Takvimleri halkımıza dağıtıyoruz. Hepimizin Sevgililer Günü kutlu olsun. Bizler Atatürk’ün askerleriyiz, sevdalılarıyız.” Cumhuriyetin, laik, çağdaş, milli ve milliyetçi bir toplumuz. İYİ Partimizin mensuplarıyız.” “Türkiye’de açılan bu yolda teşkilatımızla birlikte yürüyerek Edirnemiz ve ülkemiz için yeni ışıklar ve yollar açmayı planlıyoruz. İnşallah 1 Nisan’da İYİ Parti’nin güneşi Edirne’den doğacak.” söz konusu.

Öğretmenlere yönelik eğitimler başladı

İpsala Milli Eğitim Müdürü Salih Mehmet Engin, Trakya Kalkınma Ajansı’nın desteklediği “Eğitim Teknolojilerinde WEB 2.0 Araçları Eğitici Eğitimi” projesinin başladığını bildirdi.

Eğitim faaliyetlerine katılan Engin, stajyer öğretmenlere başarılı bir eğitim diledi.

Engin, Trakya Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında yürütülen projenin öğretmenlere katkı sağlayacağını kaydetti.

Üreticilere drone eğitimi verilecek

İpsala Ziraat Odası tarafından üreticilere yönelik havacılık ve drone eğitim kursu düzenlenecek.

Odadan yapılan açıklamaya göre, kurs kapsamında üreticilere temel eğitimlerin yanı sıra tarım dronelarının kullanımına ilişkin bilgiler verilecek.

Eğitimler 27-28-29 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu