Haber

Depremzede öğrenciye “Atom bombası atılmış gibiydi” diyen üniversite hocası görevden alındı.

Düzce Üniversitesi Spor Malatya’da yaşayan ve beyin sarsıntısından etkilenen Fen Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü öğrencisi Batuhan B. derslere uzaktan katılırken, Dr. OS insan kaynakları dersi için mülakat yaptı. Batuhan B., beyin sarsıntısı nedeniyle bir şirketin insan kaynakları birimiyle görüşme yapamayacağını söyledi.

DİYALOG TEPKİ ALIYOR

Batuhan B., deprem nedeniyle şirket bulunmadığını belirtirken, Ö.S. “Tanrım, sanki atom bombası attılar” dedi. Batuhan B. ise şirket kalmadığında ısrar etti. Konuşmaların sosyal medyada yayınlanmasının ardından yansımalar oldu.

İNCELEME BAŞLADI

Tepkilerin ardından üniversiteden yapılan ilk açıklamada, “Uzaktan eğitim dersinde bir öğrenci ile öğretim üyemiz arasında geçtiği düşünülen ve sosyal medyada paylaşılan konu ile ilgili rektörlüğümüzce soruşturma başlatılmıştır. .” söylendi.

POZİSYONDAN ÇIKARILDI

Üniversiteden yapılan ikinci açıklamada, “Uzaktan eğitim dersinde bir öğrencimiz ile öğretim üyemiz arasında uygun bulmadığımız diyalog nedeniyle Rektörlüğümüz tarafından soruşturma başlatılmış ve kendisi görevinden alınmıştır. ” kelimeler yer aldı.

dulkadirogluhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu