Haber

Erdoğan: Suriye’de siyasi çözüm çabalarına etkin destek verilmeli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı toplantısında konuştu. LGBTİQ+’ları hedef alan Erdoğan, “Küresel bir dikta aracı halini alan LGBT dayatması da hem aile kurumunu hem de İslami değerleri zayıflatmayı amaçlayan bir diğer tehdittir” dedi.

Batı’yı “İnsanların dinlerini yaşamasına mani olmak, zorbalıkla inançlara müdahale etmek, kendi hayat tarzını dikte etmek orta çağın engizisyon ruhunu yeniden hortlatmak demektir” diye eleştiren Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

TÜNELİN SONUNDAKİ IŞIK ŞİMDİ GÖRÜLMEDİ: Salgınla başlayan güç ve emtia fiyatlarındaki artışla tırmanan global kriz yeni boyutlar kazanarak devam ediyor. Enflasyon ve işsizlik sayıları son 50-60 yılın doruğuna ulaşmış durumda. Faizleri yükselterek enflasyonu denetim altına alma eforları şimdiye kadar beklenileni veremedi. Güç kesintileri AB’de önemli sorun haline geldi. Hayat pahalılığın sebep olduğu ekonomik zorluklardan az ya da çok etkileniyoruz. Bu süreci muvaffakiyetle yönetsek de kimi aksilikleri biz de hissediyoruz. Tüm dünyada resesyon beklentilerinin artması tünelin sonundaki ışığın şimdi görülmediğine işaret etmektedir.

LGBT DAYATMASI İSLAMİ PAHALARI ZAYIFLATMAYI AMAÇLAYAN TEHDİT: Bugün İslam aykırılığı batılı siyasetçilerin oy devşirmek yahut başarısızlıklarını örtmek için en sık başvurduğu araçlardan birisidir. Lafa gelince demokrasi ve özgürlükler konusunda mangalda kül bırakmayanlar sıkıntı Müslümanların bilhassa de Müslüman bayanların hakları olunca en faşist uygulamaları devreye almaktan çekinmiyorlar. Kimi Avrupa ülkelerinde başörtüsüne okul iş hayatı ve kamusal alanda getirilen hukuk dışı kısıtlamalar bunun en çarpıcı örnekleridir. Global bir dikta aracı halini alan LGBT dayatması da hem aile kurumunu hem de islami kıymetleri zayıflatmayı amaçlayan bir öbür tehdittir. Hangi cafcaflı ambalaja konursa konsun insanların dinlerini yaşamasına mani olmak, zorbalıkla inançlara müdahale etmek, kendi hayat üslubunu dikte etmek orta çağın engizisyon ruhunu tekrar hortlatmak demektir. Elbet bu faşist dalgadan Müslümanlarla birlikte, lisanı, kültürü deri rengi farklı öbür gayrimüslimler de etkileniyor. Irkçılığın bu yeni biçimiyle gayrette teşkilatımız bünyesindeki dayanışmanın güçlendirilmesi büyük kıymet taşıyor.

YUNANİSTAN’DAKİ MÜSLÜMAN TÜRK AZINLIĞINA YÖNELİK HAKSIZ UYGULAMALAR DEVAM EDİYOR: 15 Mart’ın BM Genel Şurası tarafından İslamofobi ile Gayret günü olarak kabul edilmesi memleketler arası topluma verilmiş bir iletidir. Yunanistan’daki Müslüman Türk azınlığına yönelik haksız ve hukuksuz uygulamalar artarak devam ediyor. Yunanistan’daki kardeşlerimizin dini önderleri tanınmıyor, vakıfları ve hakları gasp ediliyor. Kimlikleri reddediliyor. İslam alemi Yunanistan’da zulme uğrayan kardeşlerimin durumuna daha fazla seyirci kalmamalıdır. Kıbrıs Türkü kardeşlerimizin maruz bırakıldıkları hak ihlallerini de biliyorsunuz. Filistin meselesinin 1967 sınırlarında bağımsız egemen coğrafi bütünlüğe sahip Filistin devletinin vücut bulmasıyla çözüme kavuşturulmasını destekliyoruz.

DEAŞ’LA ÇABA KİSVESİYLE PKK VE UZANTILARINA TAKVİYE VERME OYUNU ARTIK SON BULMALI: Suriye’nin çatışma, insani kriz, terör sarmalından kurtulması için İslam ülkeleri daha güçlü irade koymalı siyasi çözüm çabalarına etkin destek vermelidir. İlk günden beri proje mahsulü bir yapı olduğu bilinen DEAŞ’la çaba kisvesiyle PKK ve uzantılarına takviye verme oyunu artık son bulmalıdır. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu