Haber

Ertuğrul Özkök’ün Eşcinsellik Yazısı: 30 Yıl Önce Tarkan’a Sorulan En Zor Soru ve Cevap!

T24 yazarı Ertuğrul Özkök ‘Eşcinsel misin?’ sorusunu yanıtladı 30 yıl önce ünlü müzisyen Tarkan’a. Bu sorunun megastara sorulan en zor soru olduğunu ve benzerini kendisinin de yaşadığını yazdı.

Ertuğrul Özkök, 1993 yılında bir davet çıkışında Tarkan’a “Hayatın boyunca seni en çok rahatsız eden soru neydi…” sorusunun sorulduğunu yazdı. eşcinsel…”

72 yaşındaki ünlü gazeteci şu soruyu sordu: “Eşcinsel misin?” Bu soruyu İzmir’de bir kafede otururken yanına gelen bir gencin kendisine sorduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“Bak genç adam” dedim. Ben de şöyle devam ettim: “Bu soruya evet ya da hayır şeklinde cevap vermeyeceğim. Çünkü bu soru çoğu zaman ön yargıyla soruluyor. Eşcinsel olmak bu toplumda utanılacak bir şey olarak algılanıyor.”

‘Dolayısıyla bu soruya cevap vermeyeceğim çünkü bu önyargıyı destekleyecek şekilde utançtan kaçmak anlamına gelecektir. Çünkü böyle bir önyargıya itibar etmeyi kaldıramıyorum.”

“LGBT haklarını savunan her insan LGBT birey değildir. Ben sadece LGBT haklarını savunan bir insanım. Eşcinsel olsaydım saklamazdım. Bu soruyu kimseye sormamanızı tavsiye ederim…”

Makalenin tamamı için

haber-cungus.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu