Haber

Gümüşhane’de Muhtar Listesindeki 8 Üyenin Tamamı Kadın

2 dönemdir Gümüşhane’nin Karşıyaka İlçesi’nde muhtarlık yapan Dilek Ay’ın listesindeki 8 üyenin tamamı kadın. Muhtar Ay, yeni dönemde seçilmeleri halinde kadınların her şeyin üstesinden gelebileceğini göstereceklerini söyledi.

2014 yılından bu yana 2 dönemdir Karşıyaka İlçe Muhtarı olarak görev yapan ve 31 Mart’ta yapılacak Yerel Yönetimler Genel Seçimleri’nde 3. dönemde seçilmek için mücadele edecek olan muhtar Arzu Ay’ın üye listesi dikkat çekiyor. . 8 kadından oluşan üyeleriyle mahalleyi gezerek seçim çalışmalarını sürdüren Ay, kadının gücünü göstermek istediklerini söyledi.

“Bu mahalle bundan sonra çiçek kokacak”

Karşıyaka Mahalle muhtarı ve muhtar adayı İstek Ay, her zaman kadının gücünü birlikte kullanmak istedikleri için bu yola çıktıklarını belirterek, “2014 yılından itibaren iki dönem muhtarlık yaptım. Şimdi yeniden aday oldum. Mahallemde tespit ettiğim sorunların hepsini çözdüm. Bizim de bir iki projemiz var. Bu seçimdeki üyelerimin tamamı kadın. Kadınların gücünü göstermek için 8 kadın üyeyle yola çıktık. Daha önceki dönemlerde 4 Üyelerimin 4’ü erkek 4’ü kadındı, hepsine çok teşekkür ediyorum ama bu dönemde kadın olarak kendimizi göstermek istedik. Çünkü biz birer bireyiz. Şirket olarak Karşıyaka İlçesindeki öğrencilere burs veriyorduk, depremzedelere yardım ediyorduk, birbirimize yardım ediyorduk. kadınlar çok sosyal, evlere girebiliyorlar, evdeki durumu görebiliyorlar, bize de bilgi veriliyor. bu gücü birlikte kullanmak istedik, erkeklerden daha iyi yapabiliriz. yani Karşıyaka İlçesi Görüyorsunuz Karşıyaka İlçesi’nin taşından toprağına, atkısından böceğine kadar her şeyini biliyorum, orada ne olduğunu biliyorum. Herhangi bir vatandaşım bana bir sorununu anlattığında asla çözümsüz bırakılmıyor. Bu mahalle artık çiçek olacak, çiçek kokacak. “Gümüşhane’den daha ne istenir ki? Kadınlar geliyor, güçlerini gösterecekler” dedi.

“Üyelik teklifini memnuniyetle kabul ettim”

Bahriye Bağbancı, Muhtar Arzu Ay’ın çalışmalarını takdir ettiğini ve teklifi gelir gelmez kabul ettiğini belirterek, “Kadının gücünü göstermek için böyle bir şey yaptık. Yıllardır alamadığımız hizmeti aldığımız için teşekkür ederiz” dedi. Muhtarımız Arzu Ay’a destek olmak istedik ve üyelikten keyif aldım.” “Kabul ettim. Gümüşhane’nin en temiz mahallesi ama geçmişte bugüne kadar hizmet almayan mahallelerden biriydi. Arzu muhtar olduktan sonra birçok değişimi görmeye ve hissetmeye başladık. İnşallah” Bundan sonra daha iyi şeyler göreceğiz” dedi.

“Kadının olduğu yerde birlik, güzellik ve başarı vardır”

Kadınların el attığı her şeyi güzelleştirebileceğini belirten Çiğdem Yakut, “Kadının olduğu yerde güç vardır, kadının olduğu yerde tatlı koku vardır, kadının olduğu yerde birlik vardır, güzellik vardır ve güzellik vardır. Başarı var. Bence burası Gümüşhane’nin en güzel mahallelerinden biri, bir taraftan bakıyorsunuz yeşillik var.” “, diğer tarafı şehir merkezi. Aslında bu sokakta yaşamak çok zor, doğallığı korumak da çok zor ama Arzu Hanım 2 dönemdir bunda başarılı oldu. Başaracağımıza inanıyorum. Bu yıl da birlikteyiz çünkü biz kadınız ve güçlüyüz.” – GÜMÜŞHANE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu