Haber

İçişleri Bakanı Soylu, HÜDA PAR’ın terör örgütüyle ilişkisini görmedim

İçişleri Bakanı Soylu, “HÜDA PAR’ın terör örgütüyle ilişkisini belirtebilecek bir yapıda olduğunu görmedim” dedi.

Soylu, TV100 canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı ve değerlendirmelerde bulundu.

Cumhur İttifakını destekleyen HÜDA PAR’ın Hizbullah ile ilişkisi olduğu iddialarının sorulması üzerine Soylu, “HÜDA PAR’da bulunduğum süre içinde Hizbullah dahil bunlarla ilgili tek bir adım bile görmedik. terör örgütüyle ilişkisini gösterebilecek bir yapı” Ben tespit etmedim. Yaparsam, yine de yaparım. Bir siyasi partinin terör eylemini gördünüz mü? Ya da Allah’ı seviyorsanız bu tür tartışmaları bırakın. Birilerinin PKK’ya meşruiyet sağlamak için ortaya attığı şeyler.” dedi.

Mülakat iptali vaadiyle ilgili görüşü sorulan Bakan Soylu, devletin nitelikli kadrolarına alımlarda mülakatın zorunlu olması gerektiğini söyledi. Soylu, “Tabii ki devletin kalite işleri dışında bu yapılabilir. Olur mu? Bir takım şeyler var mesela Aselsan’ı ne yapacaksın? Havelsan’ı ne yapacaksın? Tabii ki biz. bunu hak ve adaleti yok etmeyecek şekilde yapabilir.” açıklama yaptı.

İçişleri Bakanı Soylu, deprem sonrası Türk Kızılayı Genel Başkanı ve kurumun çadır satışlarına yönelik eleştirilere ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

“Kızılay bizim en güçlü kurumumuz. Eksikler oldu. Ama dönüp burayı taşlamanın bir anlamı yok. Kurumun kendi içinde bir işleyişi var. Bırakın kurum kendisi karar versin. Görevden alma yetkimiz yok. kurumun lideri.Benim böyle bir yetkim yok.Onun yetkisi yok.Kızılay bazı kamusal özellikleri olan bir sivil toplum kuruluşudur.Ve bu sivil toplum kuruluşu bu değerlendirmeleri kendi içinde yapmaktadır.”

Türk Kızılayı’nın çadır satışıyla ilgili olarak Soylu, “Kızılay’ın konteyner fabrikası var. Kızılay’ın çadır fabrikası var. Kızılay bunları yıllardır yapıyor. Türkiye’de çadır yapan bir firma var. Onlara ihale açıyoruz son 2-3 ihalemiz 7 ay önce Kızılay aldı normal değil mi önce anlaştılar sonra anlaştılar ne bileyim fesih aldılar bu değerlendirilebilir Orada.Ama yıpratmakla ne elde edeceksiniz?Kızılay’ı yıpratmak?Gıda işimizi de gördüler.Allah bin kere razı olsun.Daha da toplumsal problemlerde ellerinden gelenin en iyisini yaptılar.Allah bin kere razı olsun. . Kızılay da bizim kurumumuz bence Kızılay takmayalım.” terimleri kullandı.

haberseyitgazi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu