Haber

İrfan Değirmenci: İzmir genel seçimine itiraz ettik

Türkiye Personel Partisi (TİP) İzmir 2. Bölge Milletvekili adayı İrfan Değirmenci, İzmir genelinde seçime itiraz ettiklerini açıkladı.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Değirmenci, “İzmir’deki 500 sandıktaki sandığa ve buradan referansla İzmir genel seçimine direkt itiraz ettik. Cevap bekliyoruz. Sizi bilgilendireceğim.”

TİP İzmir İl Başkanlığından yapılan açıklamada, “İzmir 2. Seçim Bölgesi’nde, Karşıyaka, Bornova, Bayraklı, Çiğli, Menemen, Hukuk Büromuzun ıslak imzalı tutanaklarının incelenmesi sonucunda çelişkili çıkan 500’e yakın sandık çıktı. , Foça, Dikili, Bergama, Kınık. Kemalpaşa, Tire, Kiraz, Ödemiş ve Aliağa olmak üzere toplam 14 ilçede YSK’lara itiraz edildi. Oyumuzun arkasındayız!” söylendi.

TİP: YEŞİL SOL PARTİ’NİN OYLARININ AKP VE MHP’YE GÖNDERİLDİĞİ AÇIKÇA GÖRÜLÜYOR

Türkiye İşçi Partisi genel merkezinden yapılan açıklamada, itirazların ıslak imzalı tutanaklarla Yüksek Seçim Kurulu’na yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, “Türkiye’nin dört bir yanındaki avukatlarımız, sandıklardaki usulsüzlüklerle ilgili olarak YSK’ya ıslak imzalı tutanaklarla itiraz ediyor. Sandıkta kazandığımızı sisteme sokmayacağız, Türkiye mutlaka kazanacaktır. #oylaryenidensayilsin” .

Pek çok sandıkta Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’ne (Yeşil Sol Parti) verilen oyların AK Parti ve MHP’ye yazıldığı belirtilen açıklamada, “İmzalanan tutanaklar ile YSK verilerinin karşılaştırılması. Yeşil Sol Parti’nin birçok sandıktaki oyları AKP ve MHP’ye kaydırıldı. Net bir şekilde görülüyor. Arkadaşlarımızın kazanımları sistem operasyonlarına yedirilirken sessiz kalmayacağız. #YeşilSolPartininOylarıNerede” denildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu