Haber

Kemal Kılıçdaroğlu 1922 kişiyle Anıtkabir’i ziyaret etti

CHP 100’üncü yılını etkinliklerle kutluyor…

Dün CHP Genel Merkezi önünde başlayan etkinliklerde 100. yıl dönümüne özel olarak bestelenen marş seslendirildi.

Işık gösterisinin ardından sona eren etkinliğin ikinci gününde Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet Anıtkabir’e gitti.

81 ilden ve toplumun her kesiminden 1922 kişiyle Anıtkabir’e giden Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk’ün mozolesine çelenk koydu.

Kılıçdaroğlu, Anıtkabir Özel Kitabı’nın imzalanmasının ardından CHP İkinci Lideri İsmet İnönü’nün mezarına giderek çelenk koydu.

“Milletin huzuru ve refahı için mücadele edeceğiz”

Kemal Kılıçdaroğlu, “Büyük Atatürk, Sayın Başkan. İzmir’in kurtuluşunun ilan edildiği Cumhuriyet Halk Partisi’nin temsilcileri olarak bugün karşınızdayız ve 100. yılımızı kutluyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ve partimizin kurucusu olarak demokrasi, sosyal adalet ve laiklik unsurlarına olan sarsılmaz bağlılığınız ve ileri görüşlülüğünüz bize ilham vermeye devam ediyor.

Bu vizyonu yarınlara taşımanın, daha eşit ve adil bir toplum yaratmanın bilinciyle milletimizin huzur ve refahı için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Değerli Önderim, bugün en büyük iki mirasınızdan biri olarak gördüğünüz Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 100. yılıdır.”Anıtkabir Özel Kitabı’nı bu sözleriyle imzaladı.

Ziyarete CHP MYK üyeleri, parti meclis üyeleri, il, kadın ve gençlik kolu başkanları, milletvekilleri ve belediye başkanları da katıldı.

dikmenajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu