Haber

Milli Eğitim Bakanlığı Mahmut Özer Açıkladı: Okul Öncesi Eğitim Ücretleri Kaldırılıyor Mu, Karar Hangi İlleri Kapsıyor?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2023-2024 eğitim öğretim yılı okul öncesi fiyatları hakkında değerli açıklamalarda bulundu. Özer, okul öncesi eğitimle ilgili son çalışmaları ve gelişmeleri Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen Okul Öncesi Eğitim Değerlendirme Toplantısı’nda duyurdu. Ardından valilik tarafından belirlenen okul öncesi eğitim fiyatlarının kaldırılmasına ilişkin açıklama yaptı. Vatandaş, ‘Okul öncesi eğitim ücreti kalktı mı?’ sorusuna yanıt aramaya başladı.

Detaylar burada…

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2023 – 2024 Eğitim Öğretim yılında Okul Öncesi Eğitim fiyatları hakkında açıklama yaptı!

Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen Okul Öncesi Eğitimi Değerlendirme Toplantısı’nın ardından Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıklama yaptı. Özer, kreşlerle ilgili valiliğin belirlediği fiyatlara değindi. Bu fiyatlar; Yarım gün anaokullarında 50 ila 100 TL, tam gün anaokullarında 400 TL ila 500 TL arasında olduğunu belirtti.

Ücretlerin Milli Eğitim Bakanlığı Yönetmeliğine göre tahakkuk ettirildiğini hatırlattıktan sonra 2023 – 2024 eğitim öğretim yılında bu fiyatların alınacağını duyurdu!

Tüm Türkiye’de okul öncesi eğitim ücreti kaldırılıyor: “Tüm ücretleri kaldırıyoruz!”

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Türkiye’nin her yerinde tam gün ya da yarım gün eğitim veren okul öncesi eğitim için ücret alınmayacaklarını söyledi!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in okul öncesi eğitimde harçların kaldırılmasına ilişkin açıklaması şöyle:

Okul öncesi eğitim müdürlüklerinin kurulların maharetiyle belirlediği fiyatlar var. 50 lira – 100 lira. 400 lira, tam zamanlı anaokulları için 500 lira. Ve bu fiyatlar Milli Eğitim Bakanlığı’nın yönetmeliğine göre tahakkuk ettirildi. 2023-2024 eğitim öğretim yılı ile birlikte bu fiyatların tamamını kaldırıyoruz.

Türkiye’nin herhangi bir noktasında; İster tam zamanlı ister yarı zamanlı eğitim olsun, okul öncesi eğitimden her ne ad altında olursa olsun kesinlikle ücret alınmayacaktır.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu