Haber

Mustafa Özarslan kimdir? Sinop Valisi Mustafa Özarslan’ın hayatı ve biyografisi! Sinop’a kim vali oldu?

Mustafa Özarslan DSÖ? Randevulardan sonra soru geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile 57 ilin valileri değiştirildi, 16 ilin valileri “vali-başmüfettiş” olarak atandı. Peki Mustafa Özarslan kimdir? Sinop Valisi Mustafa Özarslan’ın hayatı ve biyografisi! Sinop’a kim vali oldu?

MUSTAFA ÖZARSLAN KİMDİR?

Nilüfer Kaymakamı Dr. Mustafa ÖZARSLAN 1968 yılında Adana’nın Kozan İlçesi’nde doğdu. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. İngiltere’de Margate College’da İngilizce okudu (1991). İngiltere’de Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans yaptı (2001). İkinci yüksek lisans eğitimini Van 100.Yıl Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Sosyoloji alanında tamamladı (2002). Doktora programını Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalında tamamladı (2010).

12 Ağustos 2022 tarih ve 31924 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan İçişleri Bakanlığı ile ilgili atama kararı ile İlçemiz Kaymakamlığına atanmıştır. Mustafa ÖZARSLAN 26.08.2022 tarihinde göreve başlamıştır. Evli, 2 çocuk babası ve İngilizce bilmektedir.

SİNOP VALİSİ KİMDİR?

Valilik Kararnamesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararnameye göre 57 ilin valisi değişti. Atama kararına göre Sinop valiliğine Mustafa Özarslan atandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu