Haber

Recep Uçar, Mondihome Kayserispor’la Yollarını Ayırdı

Trendyol Süper Lig ekiplerinden Mondihome Kayserispor’la yollarını ayıran Teknik Direktör Recep Uçar, veda açıklaması yayınladı.

Uçar, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında, Mondihome Kayserispor ile 11 Eylül 2023’te başlayan ilişkilerinin, yönetim kuruluyla yapılan karşılıklı anlaşma sonucunda bugünkü prestijiyle sona erdiğini belirtti.

Uçar, bu büyük kulübün teknik direktörü olmanın gururunu yaşadığı günlerde, her zaman elinden gelenin en iyisini yapmanın huzuruyla veda ettiğini vurgulayarak, tüm mali ve teknik zorluklarla yüzleşmeye çalıştığının bilinmesini istediğini belirtti. Görev süresi boyunca kulüpteki herkesle birlikte manevi sıkıntılar yaşandı.

Uçar, öncelikle uzun süredir devam eden transfer yasağının son gün kaldırılmasıyla, Kayserispor’a herkesin takdir ettiği bir dönem kazandırdıklarını belirterek, şu görüşlere yer verdi:

“İlk 12 haftada 23 puan toplayarak Mondihome Kayserispor’u yıllar sonra puan tablosunda üçüncü sıraya taşıdık. İçinde bulunduğumuz kuralları bilen biri olarak kulübün bir geçiş döneminde olduğunu her zaman hatırlattım ve şunu söyledim: uzun vadeli hedef koyamadık.Takımın saha içi ve saha dışı çalışmasında iki önemli oyuncu var.Oyuncumuzun Kayserispor’dan ayrılmasının ardından zor bir döneme girdik.Sakatlıkların yanı sıra sahaya giden oyuncular da eklendi. Afrika ve Asya kupaları işimizi daha da zorlaştırdı. Buna rağmen bazı genç oyunculara ilk kez Süper Lig’de oynama şansı vererek çalışmalarımızı sürdürdük. Geçmiş transfer borçlarından dolayı 3 puan kaybettik. Bunun sonucunda 4. haftada 6 puanla 10. sırada yer aldığımız Mondihome Kayserispor’u 22. haftada 29 puanla (3 puan silinmedi) 8. sırada bıraktık. Gelinen noktada maddi ve manevi birçok zorluğa rağmen bu performansa katkı sağlıyoruz. “Sizleri vermenin huzuruyla baş başa bırakıyorum.”

Uçar, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kulüp Lideri Ali Çamlı, Spor Müdürü Murat Duman, yönetim kurulu üyeleri, kulüp çalışanları, taraftarlar ve taraftarlara verdikleri destekten dolayı şükranlarını sundu. görev boyunca destek. sunuldu.

Uçar, kader birliği içinde olduğu futbolculara da kendisine ve takımına verdikleri destek ve gösterdikleri nezaketten dolayı teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu