Haber

CHP Milletvekili Tutdere tütün fiyatlarının artırılmasını istedi

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere ise mazot ve gübre fiyatlarındaki artışlara dikkat çekerek tütün fiyatlarına zam yapılmasını istedi.

TBMM Genel Kurulu’nda mazot ve gübre fiyatlarına ilişkin konuşan CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, gübrede yüzde 900, mazotta ise yüzde 388 oranında artış olduğunu, artışın gazdan kaynaklanmadığını vurguladı. tütün üreticisinin teri.

Girdi maliyetlerindeki artışa rağmen tütün fiyatlarına zam yapılmamasını eleştiren CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, “Adıyaman tütünün başkenti. Geçen hafta sözleşmeli tütünle ilgili özel daire şirketleri fiyatlarını açıkladı, fiyatlar 90 lira Ege Tütünü’ne, Virginia tütününe, yani Adıyaman ve diğer bölgelerde yetiştirilen tütüne 70 lira.” Fiyatı lira olarak açıkladılar. Doğrusunu söylemek gerekirse buradan hükümete sesleniyorum. Her şey artırıldı. Bu zavallı garibin terinde bir artış olmadı mı? Tütün üst meclisinin burada bu adaletsizliğe dur demesi gerekiyor. Mazotta, gübrede, her şeyde ciddi artışlar var ama tütün üreticisinin alın teri yetmiyor. “Artış yok. Özel şirketleri vicdanlı olmaya, milletin alın terinin hakkını vermeye davet ediyorum” dedi. – ADIYAMAN

haber-antakya.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu