Haber

Gazze’deki Kızılay Aşevi Yeniden Yemek Servisine Başladı

GAZZE’DEKİ KIRMIZI AY ÇORBA MUTFAĞI YENİDEN YEMEK TEMİNİNE BAŞLADI

 

İsrail saldırılarında hasar gören Gazze’deki Kızılay aşevi kısmen onarılarak yeniden sıcak yemek servisi yapılmaya başlandı. Kızılay, Gazze’deki aşevinden her gün 500 aileye sıcak yemek ulaştırıyor.

 

Kaynakların tükenme noktasına geldiği Gazze’de Türk Kızılayı, yerel çalışanları ve gönüllüleriyle yardım çalışmalarını sürdürüyor. Gazze’den elde ettiği gıda malzemelerini İsrail saldırılarında mağdur olan Gazze halkına ulaştıran Türk Kızılayı, Filistin Kızılayı iş birliğiyle, çatışmaların artmasıyla kullanılamaz hale gelen mevcut aşevini de yeniden faaliyete geçirdi. Türk Kızılayı’nın Gazze’deki aşevinde her gün 500 aileye sıcak yemek dağıtılıyor.

 

Gazze’de yerel işçilere ve savaştan etkilenen sivillere gıda takviyesi sağlayan Türk Kızılayı, yardımların Mısır’ın Refah Sınır Kapısı’ndan geçmesi için temaslarını sürdürüyor. Türkiye’den gönderdiği uçaklarla bölgeye acil sağlık malzemesi ve jeneratör desteği de sağlayacak olan Türk Kızılayı, hem Mısır’a ulaştıracağı insani yardım malzemeleri hem de Mısır’dan temin edeceği malzemelerle Gazze’de sivillerin artan ihtiyacını karşılayacak. bölge.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu