Teknoloji

Dünyanın ilk şeffaf dizüstü bilgisayarı sahneye çıkmaya hazırlanıyor

CES 2024’te gördüğümüz en ilginç tema şeffaf teknolojiydi; özellikle televizyonlarda… Etkinlikte LG kablosuz, şeffaf OLED TV’yi, Samsung ise şeffaf microLED ekranı tanıttı. Ancak Lenovo, Şubat ayının sonunda Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) yer alacak. Dünyanın ilk şeffaf dizüstü bilgisayarını tanıtabileceğine dair söylentiler varŞeffaflık yarışında rakiplerini geride bırakacak gibi görünüyor.

WindowsReport, İspanya’nın Barselona kentindeki büyük teknoloji etkinliğinden iki hafta önce dizüstü bilgisayarın nasıl görünebileceğine dair görseller elde ettiğini iddia ediyor. Görüntülerde bilgisayar ilk bakışta sıradan bir dizüstü bilgisayar gibi görünse de yakından incelendiğinde ekranın kapatıldığında tamamen ‘şeffaf’ olduğu görülüyor.

Ekranın çerçevesi yok ve dizüstü bilgisayarın menteşe alanı da oldukça şeffaf görünüyor; klavyenin yerini ise fiziksel tuşlar yerine sanal tuşlara sahip, şeffaf camlı dokunmatik ekrana benzeyen bir şey aldı.

Şeffaf olmayan kısımlar kasanın alt yarısına ve ‘Thinkbook’ etiketinin yerleştirildiği ekranın hemen altındaki şerite ayrılmış gibi görünüyor. Dizüstü bilgisayarın ne tür bağlantı noktalarına sahip olacağı ve teknik özellikleri fotoğraflardan belli değil. Ne yazık ki Lenovo’dan resmi bir açıklama gelene kadar bunun doğruluğunu öğrenemeyeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu