Ekonomi

İflas eden kripto para sağlayıcısı GBTC, hisse satışı için mahkeme izni aldı

Investing.com – İflas eden kripto kredi kuruluşu Genesis Global’in şu anda 1,3 milyar dolar değerinde yaklaşık 35 milyon varlığı var GBTChissesinin satışı için iflas mahkemesinden onay aldı.

Bloomberg’e göre mahkeme hakimi Sean Lane, Genesis’in alacaklılarına ödeme yapabilmek için hisse satma talebini kabul edeceğini ve kripto kredi şirketinin varlıklarını belirli bir zaman çizelgesi içerisinde satmak için bir aracı kurumla çalışacağını söyledi. . Ayrıca Genesis’in 2 Şubat tarihli mahkeme açıklamasına göre 200 milyon dolar değerinde 11 milyondan fazla Grayscale dosyası satıldı. EthereumFonunu satmaya hazırlandığı bildirildi.

SEC’in Ocak ayındaki onayının ardından, spot Bitcoin ETF haline gelen GBTC fonu işlem hacmi açısından pazar liderliğini koruyor ancak CoinShares verileri, lansmanından bu yana ETF’den 6 milyar dolardan fazla çıkış yaşandığını gösterdi. Genesis’in elindeki GBTC hisselerinin satış onayı, ETF’den çıkışların devam edebileceğinin işareti olarak görüldü.

Öte yandan Genesis’in ana şirketi Digital Currency Group, geçtiğimiz günlerde borç geri ödeme planında fazla ödeme olduğunu iddia ederek, mahkeme ödeme planının onaylanmasına karar vermeden önce GBTC satışlarının ertelenmesini talep etmişti.

Genesis SEC ile anlaşmaya vardı

Genesis ile ilgili bir diğer gelişmede şirket, SEC’in 21 milyon dolarlık cezasını kabul etti. İkizler Kazanma programıŞirketi işlettiği gerekçesiyle kendisine açılan davada uzlaşmaya vardı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komitesi geçen yıl Genesis ve Gemini kripto borsasına dava açarak, iki şirketi Gemini kripto kredi programı aracılığıyla bireysel yatırımcılara kayıtsız menkul kıymetler sunmak ve satmakla suçlamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu