Haber

Muharrem Sarıkaya: Depodaki oy miktarı Sinan Ogan’ınkinden 7 kat fazla

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, cumhurbaşkanlığı seçiminde ikinci cinse giren adayların amaçlarının sandığa gitmekten kaçınan veya sandığa gidip geçersiz oy kullanan seçmenler olduğunu belirtti.

Sarıkaya, “Hedef 8,5 milyon…” başlıklı yazısında, “Cumhurbaşkanlığı seçiminde her iki taraf da ATA İttifakı bileşenlerinin oylarına odaklanmış gibi görünse de aslında hedefleri farklı. …”

İkisinin de ağırlığı olan sandıktaki oyların boyutu Sinan Oğan veya CET İttifakı bileşenli partilerin neredeyse 7 katı. Sandıklara gitmekten kaçınan veya sandığa gidip geçersiz oy kullanan seçmen… Bu bölümün toplamı 8,5 milyonu geçiyor… Tek başına geçersiz oyların toplamı 1 milyon 37 bin olurken, 8 milyon 313 bin seçmen oy kullanmadı. sandığa git. Son seçimde sandığa gitmeyenlerin sayısı 6 milyon 700 bin civarındayken, seçmen sayısı artış hızını aşarak 8,3 milyona ulaştı. Demek ki sandığa gitmemeyi ilke edinenler bir kenara bırakıldığında, sandığa gitmeyenlere vahim bir seçmen kazandırma fırsatı var… (TAM YAZI)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu