Ekonomi

MÜSİAD’dan Filistin’e destek açıklaması

MÜSİAD’dan yapılan açıklamada, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları şiddetle kınanırken, Derneğin Filistin halkının yanında olduğu bir kez daha vurgulandı.

Açıklamada, “Bu saldırılar insan haklarına, uluslararası hukuka ve insani değerlere aykırıdır. Gazze’deki katliam sadece Filistinlileri değil, tüm Müslümanları ve tüm vicdanlı insanları derinden yaralamaktadır.” Onun sözleri yer aldı.

Açıklamada, İsrail’in Gazze’ye uyguladığı kuşatma ve ablukanın kabul edilemez olduğu, kentte yaşayan 2,2 milyon insanın temel ihtiyaçlarını karşılayamadığı, elektrik, su, yakıt ve gıda sıkıntısı çektiği bir ortamda, İsrail’in saldırıları insanlık açısından daha ciddi sonuçlar doğuracaktır. transfer edildi.

Açıklamada, uluslararası toplumun bu duruma sessiz kalmaması gerektiği belirtilerek, “MÜSİAD olarak Filistin halkının hukuki haklarını savunmaya devam edeceğimizi, ulusal ve uluslararası düzeyde gerekli tüm girişimleri yapacağımızı güçlü bir şekilde belirtiyoruz. İsrail’in saldırılarına karşı aynı seviyedeyiz.Filistin davası bizim için medeniyet davasıdır.

Bu dava tüm Müslümanların ve tüm insanlığın ortak sorumluluğudur. Bu nedenle Türkiye’deki tüm sivil toplum kuruluşlarını, iş dünyasını ve medya kuruluşlarını ve uluslararası toplumu bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz; “Sizi mazlum Filistin halkının yanında olmaya çağırıyoruz.”

“14 bini aşkın üyemizle yardımda bulunacağız”

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“MÜSİAD olarak her zaman mazlumların yanında yer almış bir aileyiz. Bu yılın başında ülkemizde yaşadığımız deprem felaketi başta olmak üzere dünyanın herhangi bir yerinde bir ihtiyaç doğduğunda üyelerimizle birlikte seferber olduk.

Şimdi Gazze’deki katliamların ardından ortaya çıkan ihtiyaçlara yönelik hazırlıklar yapıyoruz. Üyelerimiz ve iş birliği yaptığımız kuruluşlarla birlikte Filistinli kardeşlerimizin güçlü bir şekilde yanında olacağız. Bu süreçte MÜSİAD olarak 14 bini aşkın üyemizle Gazze’ye yardımlarımızı Türk Kızılayı, İHH ve Sadakataşı Derneği gibi insani yardım alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları aracılığıyla sağlayacağız.

Filistin halkına acil şifalar, şehitlere Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm Müslümanlara sabır diliyoruz. İnanıyoruz ki, Allah’ın yardımıyla Filistin halkı zulümden kurtulacak ve haklı davasında zafer kazanacaktır. “Unutulmamalıdır ki Filistin’i yalnız bırakmak, tüm insanlığı yalnız bırakmak demektir.”

haber-ugurludag.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu