Teknoloji

EYT Windows 10’u da Vurdu: Microsoft Duyuruldu!

Bundan yaklaşık 8 yıl önce Temmuz 2015’te piyasaya sürülen Windows 10 yavaş yavaş sona yaklaşıyor. Yakın zamanda Windows 11’i piyasaya süren ve dikkatini buraya kaydıran Microsoft, önceki sürümler gibi Windows 10’un da ömrünü tamamladığını düşünüyor. Aynı şekilde yapılan açıklamada Windows 10’un artık büyük bir güncelleme almayacağı duyuruldu.

Windows 10 büyük güncellemeler almayacak.

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre kilometre taşını tamamlayan ve artık büyük bir güncelleme almayacak olan Windows 10, kullanıcılarına yeni özellikler sunamayacak. Yeni sürüm 2H22 geliştirilmeye devam edecek. Ancak 2H22’den sonra sisteme yalnızca sınırlı ve seyrek güvenlik ve hata yamaları entegre edilecektir.

Sisteme verilen destek 2025 yılında sona erecek.

Büyük güncellemeler durdurulsa bile devam edecek olan güvenlik güncellemeleri ve yamalar da yakında sona erecek. Küçük güncellemeler de sistem 10 yaşına geldiğinde sona erecektir. Kullanıcılar 14 Ekim 2025 tarihine kadar Windows 10’u güvenli bir şekilde kullanabilecekler. Bundan sonra sistem üzerinde herhangi bir çalışma yapılmayacaktır.

Kullanıcılar ya güvenlik açıkları olan bir sistemi kullanmaya devam edecek ya da bilgisayar destekliyorsa Windows 11’e geçmek zorunda kalacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu